TR EN

Gelen Akademik Personel

Gelen Akademik Personel

Gelen Akademik Personel

Gelen Akademik Personel Uluslararasılaşma stratejisi doğrultusunda, Üniversitemizde yürütülen bilimsel çalışmalarda uzmanlıkları ve deneyimleriyle yer almak isteyen akademisyen ve araştırmacıların sayısının artırılması hedeflenmektedir. Bu amaçla, uzmanlık ve deneyimi paylaşmak, yeni bakış açıları geliştirmek ve kültürel çeşitliliğimizi zenginleştirmek üzere uluslararası akademisyen ve araştırmacıların Üniversitemize başvuruları desteklenmektedir.

Uluslararası akademisyen ve araştırmacılar 3 farklı kategori altında başvuru yapabilmektedir:
• Sözleşmeli Uluslararası Akademik Personel
• Sözleşmesiz Misafir Araştırmacılar
• Erasmus+ Programı ile Gelen Misafir Akademik Personel


“Sözleşmeli Uluslararası Akademik Personel” ile ilgili işlemler 2547 sayılı “Yükseköğretim Kanunu”nun 34. Maddesi ve Üniversitemiz YÖ-0063 sayılı “Gebze Teknik Üniversitesi Yabancı Uyruklu Sözleşmeli Akademik Personel Çalışma Yönergesi” esaslarına göre yapılmaktadır.

“Sözleşmesiz Misafir Araştırmacılar” ile ilgili işlemler YÖ-0069 sayılı “Gebze Teknik Üniversitesi Misafir ve Doktora Sonrası Araştırmacı Yönergesi” esaslarına göre yapılmaktadır.
Kabul edildikleri kategoriye bağlı olarak, uluslararası akademisyen ve araştırmacıların takip etmeleri gereken idari süreçler ve kendilerine sağlanan imkânlar farklılıklar göstermekte, bu süreçleri takip eden birimler de değişebilmektedir.


Üniversitemize sözleşmeli uluslararası akademik personel ya da sözleşmesiz misafir araştırmacı başvurularınız için Uluslararası İşbirliği Ofisi ile cooperation@gtu.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Üniversitemize Erasmus+ Programı hareketliliği kapsamında akademisyen başvuruları için Uluslararası Değişim Programları Ofisi ile erasmus@gtu.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.Gebze Teknik Üniversitesi Web sitesi

Gebze Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü, 41400 Gebze/Türkiye

Kep Adres: gtu@hs01.kep.tr

PIC No: 94952504

OID No: E10098910

E-Mail Adreslerimiz

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü :
international@gtu.edu.tr

Uluslararası İşbirliği Ofisi :
cooperation@gtu.edu.tr

Uluslararası Değişim Programları Ofisi :
erasmus@gtu.edu.tr

Uluslararası Projeler Ofisi :
ipo@gtu.edu.tr

Telefon Numaralarımız

Uluslararası İşbirliği Ofisi :
+90 (262) 605 12 03

Uluslararası Değişim Programları Ofisi :
+90 (262) 605 15 51 / 77

Uluslararası Projeler Ofisi :
+90 (262) 605 12 15 / 22

Copyright © 2024 Gebze Teknik Üniversitesi Web sitesi | Tüm hakları saklıdır.